Buhurdanlıklar

Evinizin Atmosferini Değiştirecek Buhurdanlıklar

Buhurdanlık kelime anlamı olarak “yakılınca güzel kokulu duman çıkaran madde” anlamındaki “bahur” kelimesinden gelmektedir. Buhurdanlık çok eski zamanlardan beri evlerde kullanılan rahatlatıcı bir eşyadır. Buhurdanlıkları siz de evinizde kullanarak rahatlıkla evinizin güzel ve ferah bir şekilde kokmasını sağlayabilirsiniz.

Güzel kokmasının yanı sıra ürünün en iyi özelliklerinden biri ise buhurdanlıklarımızın dekoratif olmasıdır. Evinizde kullanırken istediğiniz yere koyabilir ve görüntü açısından dert etmenize gerek olmaz.

Buhurdanlık sadece evinizin güzel kokması için değil aynı zamanda zihinsel olarak rahatlamanız ve ruhsal durumunuzu dengeleyerek meditasyon yaparken, ders çalışırken, evden çalışıyorsanız işiniz için ve uyumaya çalışırken daha çabuk odaklanıp duygu duruma geçişinizi kolaylaştırmak için de kullanabilirsiniz.

Buhurdanlığı kullanmak ise oldukça basittir. Buhurdanlığınızın içinde bulunan tealight bölümüne mumunuzu yakın ve yerleştirin. Üst kısımdaki kabın içine yerleştireceğiniz cam koruma altlığının içine su ve beğendiğiniz uçucu yağdan veya size özel hazırladığımız %100 doğal ve organik Purefume Doğal Kokular serimizden 2-3 damla (her 15 m2 için) koyarak ortamınızı kokulandırarak aromaterapi keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz. Buhurdanlık kullanırken kullandığınız yağın uçucu olduğundan emin olun.

Eğer buhurdanlığınızdan yayılan koku sizin için yeterli gelmiyor durumda ise buhurdanlık setinizle beraber göndermiş olduğumuz uzatma parçasını kullanarak mumu yükseltebilirsiniz. Bu sayede buhurdanlığınızdan daha yoğun ve hızlı bir şekilde koku yayılımı gerçekleşecektir. Hız ve yoğunluk ayarlamanıza yardımcı olacak bu uzatma aparatı ile farklı hacimdeki mekanlarda farklı sürelerde koku yayılımını kontrol edebileceksiniz.

Buhurdanlığınızdaki su bittiğinde mumunuz hala yanıyorsa ve hazne sıcak ise soğuk su ilavesi yapmayınız. Sıcak haldeyken eklenecek soğuk su ani ısı değişikliğinden dolayı camda çatlama yapabilir.

Buhurdanlığınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım önlemler ve bakım gereksinimleri mevcuttur. Öncelikle buhurdanlıklarımız gerçek beton harcından yapıldığı için buhurdanlığınızın doğal rengini koruyabilmesi için üzerine ek bir cila veya kaplama uygulamamanız gerekmektedir. Buhurdanlığınız direkt olarak yağ ile temas etmemeli, uçucu yağlar ve su sadece cam kap içinde kullanılması gerekmektedir.

Buhurdanlığınızı bakımını yaparken ise bir bez ve sıvı sabun yardımı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Durulama aşamasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Yoksa içeride kalan sıvı sabun atıklarından dolayı uçucu yağ ile karışabilir. Eğer mumunuz etrafa taşmış durumda ise buhurdanlığınızın alt kısmını da temizleyebilirsiniz aynı şekilde. Buhurdanınıza zarar vermemek için temizleme işlemi sırasında ılık su kullanabilir ve temizliğinizi elde yapmaya dikkat etmelisiniz.