İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

İade

Shemsa Naturals’dan sipariş ettiğiniz ürünü, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 30 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz.

İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için 0212 243 5303 numaralı telefondan Shemsa Naturals Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

İade talebinizle ilgili Shemsa Naturals Müşteri Hizmetleri’ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

İade edeceğiniz ürünü orjinal faturası ve faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde Shemsa Naturals’nun size belirttiği iade adresine yollamanızı rica ederiz.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmişse kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandıyla bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Ürünler, kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.

Ürününüz Shemsa Naturals tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, ürün bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-mail adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren kullandığınız bankanın geri ödeme koşullarına göre tarafınıza geri ödenir. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile ücretsiz olarak geri gönderilir.

Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli ‘Havale/EFT’ ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza 5 iş gününde geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. Ödemenizi taksitli yaptıysanız geri ödemeniz de yine taksit tutarınız ile eş oranda yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır.

İade Adresi:

SHEMSA NATURALS TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
MASLAK MAH. BÜYÜKDERE CAD. NUROL PLAZA NO: 255 İÇ KAPI NO: B02 SARIYER / İSTANBUL
Tel: 0212 2435303

Değişim

Shemsa Naturals’dan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

Değişim işlemlerinizin başlatılabilmesi için 0212 243 5303 numaralı telefondan Shemsa Naturals Müşteri Hizmetleri servisini aramanız ya da adresine e-mail ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

Değişim talebinizle ilgili Shemsa Naturals Müşteri Hizmetleri’ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızla birlikte kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Faturanın arkasındaki forma “Değişim Talebi” olduğunu yazılı olarak belirtip, değişim yapmak istediğiniz ürünün yerine hangi renk istediğinizi yazmanızı rica ederiz.

Ürününüzün/ürünlerinizin değişim koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim işleminin durumu size en kısa sürede e-mail ile iletilir. İstediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 1 iş günü içerisinde size kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. Ürün stoklarda yok ise ödediğiniz ücret ödeme şeklinize göre hesabınıza geri ödenecektir.

İade/Değişim Kargo Gönderimi

Kargo ile gönderdiğiniz iade/değişim için kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp kontrol edebilirsiniz. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış vb. olan paketlerde beklenmedik bir durum ya da sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayınız, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketin kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

Değişim Adresi:

SHEMSA NATURALS TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
MASLAK MAH. BÜYÜKDERE CAD. NUROL PLAZA NO: 255 İÇ KAPI NO: B02 SARIYER / İSTANBUL
Tel: 0212 2435303