Kolonyalar

Taptaze Hissetirecek Bir Koku ve Buz Gibi Ferahlık; Shemsa Kolonyaları!

Shemsa Kolonyaları ile taptaze bir koku ve buz gibi bir ferahlığa hazır olun. Hijyen ve ferahlığın en doğru adresi olan Shemsa Kolonyaları, sizlere doğanın serin rüzgarını hissettirecek.

Doğadan Evinize, Cildinize Bir Jest

Shemsa, özel ve özenli üretimi ile doğadan evinize, cildinize bir jest sunuyor. Shemsa Kolonyaları, İçerisindeki lavanta özü ile baharın kokusunu müjdelerken, organik olarak yetiştirilen bitkilerden elde edilen %100 saf uçucu yağlar ile tamamen doğal bir üründür.

Sentetik koku, boya veya koruyucu içermemektedir. Shemsa Kolonyaları, yılın her döneminde hem yaşam alanlarınızdan hem de çantanızdan ayırmayacağınız mükemmel bir doğal çözümdür.

Shemsa Kolonyalarının Faydaları

  • Shemsa Kolonyaları ile mikrop ve bakterilere karşı kendinizi koruyabilirsiniz.
  • Çok fazla bilinmemesine karşın sakinleştirici etkisi bulunmaktadır.
  • Türk kültüründe oldukça yaygın olan kolonyanın bir diğer faydası da özellikle baygınlık geçiren kişiler üstünde ayıltıcı bir etkisinin olmasıdır.
  • Yazın boğucu sıcaklığında ferahlığın en doğru adresidir.
  • Güzel kokusu ile ruhunuzu besler.
  • Başınız ağrıdığında şakaklarınıza sürüp masaj yaptığınızda kolonyanın ağrıyı hafifleteceğinizi görmeniz mümkündür.

Bir Geleneğin Temsilcisi

Türk kültüründe önemli bir yeri olan kolonyanın Osmanlı topraklarına gelişi ise II. Abdülhamit dönemine denk gelir. İlk kez 19. yüzyılın son çeyreğinde ithal edilmeye başlanan kolonyanın yerli üretimi ise 1882’de Ahmet Faruki tarafından gerçekleştirilmiştir. Osmanlı’nın son yüzyılında kullanımı hızla yayılan kolonya, o tarihe kadar misafirlere ikram edilen gül suyunun yerini almıştır. Hoş kokusu ve ferahlatıcı etkisi Türk halkı tarafından oldukça sevilen kolonya, salgın hastalıklarla mücadele edilen erken Cumhuriyet döneminde el dezenfektan aracı olarak görülmesi ve kullanımının tavsiye edilmesi ile daha da yaygınlaşmıştır. Geleneklerimizde yer edinen misafire kolonya ikram edilmesi alışkanlığı zamanla hasta ziyareti için de en çok tercih edilen hediyeler arasına girmesini sağlamıştır.                        

Uyarılar:

Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Göz ile temasından kaçınınız (temas etmesi durumunda su ile nazikçe durulayınız.) Oda sıcaklığında direk güneş ışığından uzakta saklayınız. Yanıcıdır. Serin yerde saklayınız.